Güç Trafosu

Güç Trafosu

Güç transformatörleri imalatı (IEC, ANSI, vb.) Uluslararası standartlara uygun olarak yapılır ve bu nedenle,trafoların ihtiyaca göre tüm piyasada mevcuttur.dahası, biz müşterilerimizin özel gereksinimlerine göre trafo üretimi yapabiliriz.

Güç transformatörleri özel iklim koşullarında, ılıman iklim koşulları(standart tasarlanan),  kuru-nemli tropikal,kuru tropikal, son derece kirli maden alanları ve diğer herhangi çevresel koşullar gibi koşullarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Aşağıda standart transformatörlerin ana grupta imalini ve teslimini bulacaksınız:

Small Oil Immersed Distribution

Bu transformatörlerin, 36 kV a kadar olan gerilimleri 5000 KVA e kadar çıkabilir. Bakır veya alüminyum kaplı olarak teslim edilir. kapalı yük voltaj kontrolü + / – 2×2.5%, hava geçirmeyecek şekilde kapatılmış veya konservatör tür, ve gerilim terminalleri kapsamlı bushing ve kablo kutuları aracılığıyla çıkar.

Large Oil Immersed Distribution

Bu transformatörlerin, 40 kV a kadar olan gerilimleri 100KV a kadar çıkabilir. Bakır veya alüminyum kaplı DFF devre (OCTC) veya yük altında kademe değiştiricili (OLTC)olarak teslim edilir.ONAN ve ONAF soğutmalı ve AVR panellidir.Doğal petrol soğutmalı (ONAN),yağ soğutmalı (ONAN),yüksüz kademe değiştiricili güç trafosu,TS, IEC ve VDE standartlarında, TRANSTEK ticaret markası altında kv 72,5 MVA-25 MVA güç aralığında üretilir.

Orta Düzey Güç Trafoları

Bu transformatörlerin gerilim düzeyi 230 kV tan 6,3 100 MVA e kadar derecelendirilir.Kapalı devre (OCTC) veya Yük kademe değiştirici (OLTC),ONAN,ONAF ve OFAF soğutma sistemli ve AVR panelle teslim edilir.

Büyük Güç Trafoları

Bu transformatörlerin gerilim seviyeli 420 kV dan 440 MVA e kadar derecelendirilir.devre (OCTC) veya yük altında kademe değiştiricili(OLTC),ONAN,ONAF,OFAF ve OFWF soğutmalı,tam kapalamalı yüzeyli veya oto transformatörlü ve AVR panelli olarak teslim edilir.Bunlar ağ ya da jeneratör transformatörler olabilir.

Endüstriyel Trafoları

Redresörler ve Dönüştürücüler 400 ve 3600 KVA arasındadır.Elektrik- ark ocağı için transformatörler ve indüksiyon ısıtma tesisleri için 320 KVA ve 100 MVA arasındadır.

Mining Transformers

Fire-damp trafo:10 KV A kadar olan gerilimleri 630 KVA e kadar değişir. son derece patlayıcı bir maden gazı içeren tehlikeli ortamlardan korur.

Topraklama ve Yardımcı Transformatörler

Transformatörler 100 wye yıldız bağlı primer sargı ve sekonder sargısı 0,4 kV 1600 kVA derecelendirilir. Transformatörler, 6-36 kV ağlar için yapay nötrlük yaratır.

Aşağıda standart transformatörlerin ana grupta imali ve teslimini bulacaksınız:

Bizim trafoların tüm müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış ve her türlü uygulamalarda kullanılmak üzere üretilmektedir.

Düzgün ve güvenli bir şekilde kullanılabilir:

Dağıtım Ağları ve Yerleşim Alanları

  • Enerji iletim şebekeleri ve Şubelerinde
  • Güç Üretim Santralleri: Nükleer,termik,kombine çevrim oluşturma, hidro, yenilenebilir enerji
  • Sanayi: Çimento, Çelik fabrikaları, alüminyum üreticisi, Petrol ve Gaz, Kimya ve Petrokimya, Madencilik,Arıtma Tesisleri ve Pompa İstasyonları ve diğer tüm ağır ve hafif sanayilerde
  • Ulaşım: Çekiş, Trafo

Benzer Yazılar
Transformatör çeşitleri kullanım amaçlarına, nüve tipine, çalışma ortamına, faz sayısına...
Isıtma Tesisatı Isıtma sistemleri, kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için...
Elektrik Tesisatı ve Topraklama Kontrolü 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve...
Silikon İzolatör Nedir ? Polimer izolatörler özel bir seri olup...

Henüz yorum yapılmamış, aşağıya bir tane ekle.

Yorum Bırakın


Name (required)

Email (required)

Website