İzolatör

Silikon İzolatör

Silikon İzolatör Nedir ? Polimer izolatörler özel bir seri olup maksimum elektrik izolasyonuna ve kir tutmayan özelliğe sahip kauçuk silikondan üretilirler. Yüksek mukavemetli cam epoksi bir çubuk çelik ile entegre edilmiş olup su tutmaması hafifliği, kolay montaj ve bakımı gibi özelliklere sahiptirler. Mekaniksel ve elektriksel talepleri fazlasıyla karşılayacak şekilde dizayn edilmektedirler. Eteklerin yapısı ve dizaynı,... Devamını Oku »

İzolatör Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Kirlenmeye neden olan izolatör flashozları, ciddi şekilde kirlenmiş alanlarda sık sık kesintiler meydana getirir. Okyanusa daha yakın olan hatlar kontamine olma tehlikesiyle karşı karşıya. İzolatör performansını iyileştirmek için çeşitli karşı önlemler önerilmiştir. Artan Kaçak Mesafesi Ünite sayısını artırarak veya sis tipi izolatörleri kullanarak kaçak mesafesini arttırmak daha fazla sayıda izolatörün dezavantajları hem kirlenmiş hem de... Devamını Oku »

İzolatör Ne Demektir?

İzolatörler yüksek bir direnç ve düşük iletkenliğe sahiptir. Onların atomları, malzeme boyunca hareket etmeyen sıkı sıkıya bağlı elektronlara sahiptir. Elektronlar statik olduğundan ve serbestçe dolaşımda olmadığından, bir akım kolaylıkla geçemez. Akım kaybını korumaya ek olarak, izolatörler de akımı yoğunlaştırarak elektrik akımını daha verimli hale getirir. İzolatör tipleri güç hatları üzerinde görünen disk şeklinde yalıtım birimi... Devamını Oku »

Seramik İzolatör ve Porselen İzolatör Arasındaki Farklar Nelerdir?

Seramik ve porselen izolatörler arasındaki farklar nelerdir? İlk bakışta, ikisi de aynı pişmiş kil malzeme gibi görünüyorlar, ama değiller. Gerçekte, ikisi arasında, üretim maliyetini, bu malzemelerin üretildiği sıcaklığı ve alandaki nihai dayanıklılıklarını içeren bazı büyük farklılıklar vardır. Bir Bakışta Seramik ve Porselen Elektrikli Çit İzolatörleri ÖZELLİK SERAMİK PORSELEN Çeşitler Çivili Çok Yivli Çok Yivli (tırnaksız)... Devamını Oku »

Gergi İzolatörü

Gergi İzolatörü, asılı bir elektrik telinin ya da kablosunun çekilmesine dayanacak mekanik gerginlikte (gerinim) çalışmak üzere tasarlanmış bir elektrik yalıtkanıdır. Radyo antrenlerini ve havai güç hatlarını desteklemek için havai elektrik kablolarında kullanılırlar. Mekanik bir bağlantıyı korurken veya bir telin bir direğe veya kuleye takıldığı bir yeri elektriksel olarak izole etmek için iki telin uzunluğu arasına... Devamını Oku »

Mesnet İzolatör Nedir?

Mesnet kelime anlamı olarak dayanak anlamına gelmektedir. Mesnet izolatörler de, dayanak yani destek izolatörleri olarak da adlandırılır ve dayanıklılık yönünden işlevseldirler. Mesnet izolatörler çoğunlukla alüminyum alaşımlı dişli ek parçalara sahip epoksi reçineden yapılır. Seramik ve kompozit malzemelerden yapılanları da vardır. Kullanılan döküm yöntemlerinde, mükemmel elektriksel ve mekanik özelliklere sahip, uzun ömürlü yalıtkan maddeler kullanılır. Bu... Devamını Oku »

İzolatör Nedir, Ne İşe Yarar?

Bir elektrik izolatörü, dahili elektrik yüklerin serbestçe akmasını engelleyen bir malzemedir. Çok az elektrik akımı bir elektrik alanın etkisi altında akacaktır. Bu, elektrik akımını daha kolay yürüten diğer malzemeler, yarı iletkenler ve iletkenler ile tezat oluşturur. Bir yalıtkanı ayıran özellik onun direncidir; İzolatörler, yarı iletkenlere veya iletkenlere göre daha yüksek bir dirence sahiptir. Mükemmel bir... Devamını Oku »

Havai Hat İzolatörleri Nasıl Temizlenir?

Havai iletim hattının temizlenmesi gerekli değildir, çünkü üzerlerine düşen toz ve kir, sınırlı kalınlıkta olacaktır ve herhangi bir şekilde elektrik akışını etkilemeyecek ve herhangi bir şekilde temizlenmeyi (yalıtım olan) azaltacaktır. . Bu nedenle, havai iletkenleri temizlemek gerekli değildir, ancak okyanustan tuz spreyi veya soğuk bölgelerde ve diğer kirletici ürünlerden gelen yollarda buz eritmek için kullanılan... Devamını Oku »